SMS ile Araç Sorgulama

SMS İLE ARAÇ HASAR VE KAZA SORGULAMA:

Sigorta Bilgi Merkezi SMS Projesi:

SMS ile Araç Sorgulama Sigorta Bilgi Merkezinin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve gerçekten kullanışlı ve insanların işlerini kolaylaştıracak bir sistem olarak devreye alınmıştır. Turkcell ile anlaşmalı olarak devreye alınan sistem ile kişiler cep telefonlarından mesaj göndermek sureti ile aracın hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu Turkcell 5664’e mesaj göndererek sorgulama imkanı bulacaklardır.

Hasar Geçmişi SMS Sorgulama için:

HASAR Plaka No yazıp Turkcell 5664 ‘e SMS göndermeniz halinde cep telefonunuza aracın hasar geçmişi bilgileri sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir.  Eğer SMS ile Hasar Geçmiş Sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz:

Örnek: HASAR 11XX1111 Diğer Sorgulama Şekilleri

Araç (Eğer Aracın Plakası değişmiş ise) hasar geçmişini öğrenmek için.

HASAR 11XX1111 SHASAR S AAABBBCCB111 (Sadece Şasi ile)HASAR M AABBCC123 (Sadece Motor No ile)

Kaza Tespit Tutanağı SMS Sorgulama için:

KAZA Plaka No yazıp Turkcell 5664 ‘e SMS göndermeniz halinde cep telefonunuza aracın hasar geçmişi bilgileri sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir.  Eğer SMS ile Kaza Tespit Tutanağı Sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz:

Örnek: KAZA 11XX1111

Diğer Sorgulama Şekilleri:

KAZA 11111111111 (T.C Kimlik no ile 11 karakter)

KAZA 11111 (TRAMER İhbar No)

Trafik Poliçesi SMS Sorgulama için:

TRAFIK PlakaNo yazıp Turkcell 5664 ‘e SMS göndermeniz halinde cep telefonunuza aracın hasar geçmişi bilgileri sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir.  Eğer SMS ile Trafik Poliçesi Sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz:

Örnek: TRAFIK 11XX1111

Diğer Sorgulama Şekilleri:

TR 011 1111 11111111 0 (Şirket Kodu, Acente No, Poliçe No, Yenileme No)

TR S AAABBBZZZ111 (Şasi ile)

TR M AABBCC111 (Motor No ile)

Kasko Poliçesi SMS Sorgulama:

KASKO Plaka No yazıp Turkcell 5664 ‘e SMS göndermeniz halinde cep telefonunuza aracın hasar geçmişi bilgileri sistem tarafından otomatik olarak gönderilecektir.  Eğer SMS ile KASKO Plaka No Sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz:

Örnek: KASKO 06XX1234

Diğer Sorgulama Şekilleri:

KASKO 099 9999 99999999 0 (Şirket Kodu, Acente No, Poliçe No, Yenileme No)

KASKO S AAABBBCCC111 (Şasi ile)

KASKO M AABBCC111(Motor No ile)

Mağdur SMS Sorgulama:

MAGDUR TC Kimlik No yazıp Turkcell 5664 ‘e SMS gönderebilirsiniz.

Örnek: MAGDUR 12345678910

Bilgi: SMS gönderirken;* BÜYÜK – küçük harf kullanımı serbesttir.

* Plaka bitişik veya ayrı yazılabilir.

* Plaka il kodu iki hane olmalıdır.

HASAR yerine, HS

KAZA yerine, KTT veya KZ

TRAFIK yerine, TR

KASKO yerine, KS

MAGDUR yerine, MAG harfleri yazılabilir.

Yasal Uyarı: Hasar Geçmişi Sorgulama Hizmeti ile sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır. Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini içermemektedir.Hizmetlerimizde sunulan bilgiler, tamamen kurumumuza gönderilen sigorta şirketlerinin kayıtlarına dayanmaktadır. Bu bilgilere dayanarak yapılacak ticari işlemlerin sorumlululuğu kurumumuza ait değildir. KAZA ve MAĞDUR sorgulama hizmetlerinde trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) bilgileri esas alınmıştır. Polis ve jandarma tarafından tutulmuş kaza bilgisi kayıtları bu hizmet kapsamında yer almamaktadır.

Servis Ücretleri:

Hasar servisi 7 SMS/14 kontör – Kaza servisi 5 SMS/10 kontör – Trafik servisi 5 SMS/10 kontör – Kasko servisi 5 SMS/10 kontör – Mağdur servisi 4 SMS/8 kontör. Olarak ücretlendirilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>