Araç muayenesi için gerekli belgeler

Araç muayenesi için gerekli belgeler (Evraklar)

Tüm araçlar için gerekli belgeler ( evraklar) ;Ruhsat : Trafik tescil belgesidir. Ruhsatınızda muayene onayı için yer yok ise Şöförler Cemiyeti’nden EK-1 Belgesi almanız gerekmektedir.

Fenni Muayene izin belgesi : Vergi dairesi veya bürolarından alınan ve aracın vergi borcu, trafik cezası ve OGS geçiş borcu olmadığını belirten belgedir. (Araç satışı ve devri için alınan “İlişik Kesme Belgesi” ile işlem yaptıramadığınızı belirtmek isteriz.) Traktör ve resmi araçlardan talep edilmemektedir.

Trafik sigortası : Mali sorumluluk sigortası akit belgesi. (İnsan taşımak için kullanılmayan römorklar , kendilerini çeken motorlu aracın sigortasına dahildir. Bu araçlar için Mali sorumluluk sigortası akit belgesi talep edilmez.)

Üzerinde tadilat yapılan ve tadilat sonrası özel muayenesi yapılacak araçlar için ek olarak gerekli belgeler ;
Yetkili mühendis tarafından çizilen onaylı tahsilat projesi ve hesapları

LPG ve CNG takılı araçlar için gerekli belgeler ( evraklar) ;
Gaz Sızdırmazlık Raporu: LPG ve CNG takılı araçlar için muayeneye gelmeden önce alınması gereken rapordur. LPG / CNG ruhsatı, “Gaz Sızdırmazlık Raporu” yerine kullanılmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>