Araç Borç Sorgulama

Araç borç sorgulama hakkında detaylı anlatımı, video ve resimli olarak aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıda verilen adımları izleyerek borç sorgulama yapabilir, aracınıza ait ödenmemiş borcunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Araç Borç Sorgulamasonucunda aracınıza ait ödenmemiş borçları online olarak ödeyebilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama için Gerekli Bilgiler:

Araç Sorgulama için gerekli bilgilerinizi hazırladıktan sonra Trafik Cezası Ödeme için Araç Borç Sorgula linkini tıklayın. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki resimde verilmiştir. Buradan “MTV Sorgulama” kısmını tıklayınız. Aşağıdaki videoyu izleyerek hangi adımları izlemeniz gerektiği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

SORGULAMA ÖNCESİ İLGİLİ VİDEOYU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

ARACINIZIN BORCUNU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi araç borç sorgulama için gerekli bilgileri girdikten ve tamam tuşuna bastıktan sonra artık kendi bilgilerinizin olduğu ekranlara geçiş yapacaksınız. Bu ekranlardan Araç Borç Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz… Araç Ceza Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için T.C Kimlik numaranızı bilmeniz gerektiğini unutmayınız.

Bu ekranda MTV Sorgulama kısmı tıklandığında, aşağıdaki resimde görülen ekran açılacaktır. Burada sizden Araç Borç Sorgulama yapabilmeniz için gerekli olan Aracınızın Plaka No Bilgisi , TC kimlik No Bilgisi, Araç Tescil Tarihi Bilgilerini girmeniz istenecektir.

Araç Borç Sorgulama bilgilerinizi girip tamam dedikten sonra Plaka Sorgulama Sisteminden size ait bilgiler gelecektir. Yani aşağıda boş olarak görünen alanlarda size ait bilgiler bulunacaktır. Aşağıdaki ekranda:

  • Mükellef Bilgilerine tıklarsanız: Araç Plakasına ait bilgileri
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi kısmına tıklarsanız: Motorlu Taşıtlar Vergi Borcunuzun olup olmadığını
  • Ceza Bilgileri kısmına tıklarsanız: Aracınıza ait Trafik Ceza Borcu olup olmadığını
  • Tahsilatlar kısmına tıklarsanız: Ödenmiş trafik ceza ve vergi borçlarınızı
  • Beyanlı Trafik Cezası Ödeme Kısmına tıklarsanız: Kredi kartı ile varsa borç ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde örnek olarak araç sorgulama sonucunda görüntülenen Ceza Bilgileri seçilmiştir.

ARAÇ BORÇ SORGULAMA YAPMAK için “CEZA BİLGİLERİ” kısmına tıklayarak aracınıza ait ödenmemiş trafik ceza borçlarınızı sorgulayabilirsiniz. İsterseniz www.gib.gov.tr borç sorgulama yapabilirsiniz. Eğer aracınıza ait ödenmemiş borcunuz yok ise aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılacaksınız. Buradan araç tüm borç öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Araç Borç Sorgulama Sayfasına gitmek için Buraya Tıklayınız!

Trafik Ceza Sorgulama için Buraya Tıklayınız!

Diğer Tüm Trafik ile İlgili Sorgulamalarınız için Buraya Tılayınız

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>