Araç Sorgulama

Tüm Detayları ile Araç Sorgulama

Araç Sorgulama hakkında detaylı anlatım, video ve resimli olarak aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıda verilen adımları izleyerek Araç Sorgulama yapabilir, aracınıza ait ödenmemiş borcunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yapılan işlem sonucunda aracınıza ait ödenmemiş borçları online olarak ödeyebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi gerekmemektedir. Aşağıdaki bilgileri hazırladıktan sonra araç sorgulama işlemine kolayca başlayabilirsiniz.

Sorgulamayı yapmak için Gerekli Bilgiler:

Bilgilerinizi hazırladıktan sonra Araç Sorgula linkini tıklayın. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki resimde verilmiştir. Buradan “MTV Sorgulama” kısmını tıklayınız.

ARAÇ SORGULAMAK İÇİN YUKARIDAKİ KISMI KULLANABİLİRSİNİZ.

ARAÇ SORGULAMA ÖNCESİ VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi Araç Sorgulamak için Continue reading

Originally posted 2013-05-24 08:36:46.

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası ve Plaka Sorgulama Yaparak Trafik Cezası Ödeme

Trafik Ceza Sorgulama Nasıl Yapacağız? Trafik Ceza Sorgulama ve Plaka Sorgulama nasıl yapacağınız resimli olarak aşağıda anlatılmıştır… Trafik Ceza Sorgulama resimli anlatımına aşağıdaki “Trafik Ceza Sorgulama Resimli Anlatım” kısmından ulaşabilir,sorgulamayı nasıl yapacağınızı resimli olarak öğrenebileceksiniz… “Plaka Sorgulama” ve “Trafik Cezası Ödeme” kısımlarını kullanarakPlaka Sorgulama Resimli Anlatım sayfasına ulaşabilir ve Trafik Cezaları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz, İsterseniz Araç Borç Sorgulama bölümünü kullanarak aracınıza ait tüm borç sorgulamalarını yapabilirsiniz, Ayrıca günlük gazetelere, Gazeteler bölümünden ulaşabilirsiniz ve Araç Muayenesi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz, İsterseniz Araç Borç Sorgulama bölümünü kullanarak aracınıza ait tüm borç sorgulamalarını yapabilirsiniz, Ayrıca günlük gazetelere, Gazeteler bölümünden ulaşabilirsiniz. Trafik Cezası Sorgulama sitesi, tüm ihtiyaçlarınızı kaşılayacak Trafik Cezası SorgulamaTrafik Cezası Ödeme ve Trafik Cezaları hakkında detaylı bilgiler içerir.

Kısaca Özetlersek, Sitemizi kullanarak yapabileceğiniz sorgulamalar: Araç Sorgulama, Araç Borç Sorgulama, Araç Plaka Sorgulama, Araç Sorgula, Plaka Sorgulama, Plaka Sorgu, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Araç Vergi, Araç Sorgu, Araç Vergi Borcu Sorgulama, Plaka Sorgulama, Plaka Sorgu, Plakadan Araç Sorgulama, Plaka Borç Sorgulama, Plaka ile Araç Sorgulama işlemlerini resimli anlatım ve videolar eşliğinde yapabilirsiniz.

Originally posted 2013-05-15 09:40:08.

Ehliyet Sınav Sonuçları

Ehliyet Sınavı Sonuçlarına Ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız. Buradan Ehliyet sınav sonucunuzu öğrenebilir, Ehliyet sınavı başvurusu yapabilir, Ehliyet sınavı yerinizi öğrenebilir, Eski yıllarda çıkmış Ehliyet sınavı sorularına, Ehliyet deneme sınavı sorularına ulaşabilir, Ehliyet sınavında başarılı olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Başarılı olduysanız Ehliyetinizi almak için hangi işlemleri yapmanız gerektiğini, Ehliyet için gereken belgeleri öğrenebilirsiniz.

 » Ehliyet Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin…

» Ehliyet Sınavı Başvurusu…

» Ehliyet Sınav Yeri Bilgisi…

» Ehliyet Sınav Soruları…

» Ehliyet Deneme Sınavı…

Originally posted 2013-05-24 10:34:53.

ARAÇLARDA RENK DEĞİŞİKLİĞİ

 ARAÇLARDA RENK DEĞİŞİKLİĞİ

      1.       Boya Değişikliği ile ilgili Düzenlenen Fatura

      2.       İki adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

      3.       Dilekçe

      4.      Karayolları Muayene İstasyonu’nda renk tespiti yaptırılacak.

Araç da bir renk değişikliği yapıldıysa Karayolları Muayene İstasyonu’nda renk tespiti yapılmalıdır.

Originally posted 2013-05-24 09:27:20.

Belge Yenileme Yıpranma

BELGE YENİLEME (YIPRANMA)

       1.       Yıpranan Tescil ve Trafik belgelerinin yenisi alınacak (Trafik Tescil Şube veya

                 Bürosu’ndan)

       2.       Bir adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

       3.       Dilekçe

       4.       Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacaktır.

       5.       Yıpranan belge ve plakaların yenisinin çıkartılabilmesi için, aracın kayıtlı olduğu

                 tescil kuruluşuna müracaat edilebileceği gibi, herhangi bir tescil kuruluşuna da

                 müracaat edilebilir.

Originally posted 2013-05-24 09:33:47.

Google ile Yol Tarifi

Google Maps ile Yol Tarifi Alın

İsterseniz GoogleMaps Uygulaması ile internetten yol tarifini alıp iki şehir arasındaki veya gitmek istediğiniz yerler arasındaki en kısa mesafeyi bulabilirsiniz.Gitmek istediğiniz yerleri yazıyorsunuz ve harita üzerinden,isterseniz uydu görüntüsünden size istediğiniz yol tarifi veriliyor. Gidilmek istenen yerlere yürüyerek, otomobille veya toplu taşıma araçları ile nasıl ve ne kadar sürede gidilebileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Denemek için Aşağıdaki Linki Tılayabilirsiniz…

Yoltarifi Almak için Tıklayınız…

Originally posted 2013-05-24 10:36:30.

Araç Plaka Sorgulamaları

ARAÇ PLAKA SORGULAMA

Araç Plaka Sorgulama işlemi resimli olarak antatılmıştır. Plaka Sorgulama işleminizi bu bilgiler ışığında yapabilirsiniz.

araç sorgulama

Araç Plaka Sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.Eskiden bu işlem direk plaka girilerek yapılabiliyordu ancak bazı güvenlik problemlerine neden olduğu için bir süredir E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemine üye olunarak araç plaka sorgulamanın nasıl yapılacağını resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz. Araç Sorgulama Linkine tıklayarak Continue reading

Originally posted 2013-05-27 10:29:50.

Nakil Olan Araçlardan İstenen Belgeler

 NAKİL OLAN ARAÇLARDA İSTENEN BELGELER

       1.       Noter satış senedi

       2.       Vergi ilişik kesme belgesi

      3.     Tescil belgesi ile bilgisayar kayıtları arasında uyumsuzluk olması halinde sakınca sorma işlemi yapılacak, uyumsuzluk yoksa sakınca sorma işlemi yapılmayacaktır.

       4.       Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına)

       5.       Araca ait eski Tescil ve Trafik belgeleri ile plakalar

       6.       Vatandaşlık numarası

       7.       Yeni Tescil ve Trafik belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosu’ndan)

       8.       Şoförler Odasından Nakil Dosyası

      

NOT: Araç sahibi değişmeden aynı kişi adına bir başka tescil kuruluşunda tescil edilecek araçlardan noter satış senedi aranmamakta olup, önceki kayıtlı olduğu yerin vergi dairesinden alınacak borcu yoktur yazısı getirilecektir. Noter satış senedi tarihiden itibaren 1 ay içerisinde tescil zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Originally posted 2013-05-24 09:04:11.

ARAÇLARI KULLANMA YETKİSİ

1.  A 1, F,G ve H sürücü belgeleri ile yalnız kendi sınıflarındaki araçlar,
2.   A 2 sınıfı sürücü belgesi ile A 1,
3.   B sınıfı sürücü belgesi ile F,

4.   C sınıfı sürücü belgesi ile B ve F,

5.   D sınıfı sürücü belgesi ile C, B, ve F,
6.   E sınıfı sürücü belgesi ile B,C ve F, Sınıfı sürücü belgeleri ile kullanılan araçlar da sürülebilir.

Ancak, E sınıfı sürücü belgesini 28.04.1997 tarihinden önce alanlar, D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmeleri için ayrıca uygulamalı sınava tabi tutulmazlar. Bu durumda olanlar D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları E sınıfı sürücü belgesi ile kullanabilirler.

Sürücü belgesi sahiplerinin sürücü belgesinin sınıfına göre sürmeye yetkili oldukları araçlar dışındaki araçları sürmeleri yasaktır.

Originally posted 2013-05-24 12:11:12.