Araç Sorgulama

Tüm Detayları ile Araç Sorgulama

Araç Sorgulama hakkında detaylı anlatım, video ve resimli olarak aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıda verilen adımları izleyerek Araç Sorgulama yapabilir, aracınıza ait ödenmemiş borcunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yapılan işlem sonucunda aracınıza ait ödenmemiş borçları online olarak ödeyebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi gerekmemektedir. Aşağıdaki bilgileri hazırladıktan sonra araç sorgulama işlemine kolayca başlayabilirsiniz.

Sorgulamayı yapmak için Gerekli Bilgiler:

Bilgilerinizi hazırladıktan sonra Araç Sorgula linkini tıklayın. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki resimde verilmiştir. Buradan “MTV Sorgulama” kısmını tıklayınız.

ARAÇ SORGULAMAK İÇİN YUKARIDAKİ KISMI KULLANABİLİRSİNİZ.

ARAÇ SORGULAMA ÖNCESİ VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi Araç Sorgulamak için Continue reading

Originally posted 2013-05-24 08:36:46.

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası ve Plaka Sorgulama Yaparak Trafik Cezası Ödeme

Trafik Ceza Sorgulama Nasıl Yapacağız? Trafik Ceza Sorgulama ve Plaka Sorgulama nasıl yapacağınız resimli olarak aşağıda anlatılmıştır… Trafik Ceza Sorgulama resimli anlatımına aşağıdaki “Trafik Ceza Sorgulama Resimli Anlatım” kısmından ulaşabilir,sorgulamayı nasıl yapacağınızı resimli olarak öğrenebileceksiniz… “Plaka Sorgulama” ve “Trafik Cezası Ödeme” kısımlarını kullanarakPlaka Sorgulama Resimli Anlatım sayfasına ulaşabilir ve Trafik Cezaları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz, İsterseniz Araç Borç Sorgulama bölümünü kullanarak aracınıza ait tüm borç sorgulamalarını yapabilirsiniz, Ayrıca günlük gazetelere, Gazeteler bölümünden ulaşabilirsiniz ve Araç Muayenesi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz, İsterseniz Araç Borç Sorgulama bölümünü kullanarak aracınıza ait tüm borç sorgulamalarını yapabilirsiniz, Ayrıca günlük gazetelere, Gazeteler bölümünden ulaşabilirsiniz. Trafik Cezası Sorgulama sitesi, tüm ihtiyaçlarınızı kaşılayacak Trafik Cezası SorgulamaTrafik Cezası Ödeme ve Trafik Cezaları hakkında detaylı bilgiler içerir.

Kısaca Özetlersek, Sitemizi kullanarak yapabileceğiniz sorgulamalar: Araç Sorgulama, Araç Borç Sorgulama, Araç Plaka Sorgulama, Araç Sorgula, Plaka Sorgulama, Plaka Sorgu, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Araç Vergi, Araç Sorgu, Araç Vergi Borcu Sorgulama, Plaka Sorgulama, Plaka Sorgu, Plakadan Araç Sorgulama, Plaka Borç Sorgulama, Plaka ile Araç Sorgulama işlemlerini resimli anlatım ve videolar eşliğinde yapabilirsiniz.

Originally posted 2013-05-15 09:40:08.

Araç Tescil İşlemleri

Araç Tescili Yaptırmak için Bilinmesi Gerekenler

Yeni bir Araç Aldığınızda Aracınızın tescil işlemlerini yapmak için bilmeniz gerekenlerin tamamını bu sayfada bulabilirsiniz…. Araç Tescil işlemleri alınan sıfır araçlar için mutlaka yapılmalıdır.

Yukarıdaki linkler sayesinde aracınızı nasıl tescil ettireceğinizi öğrendikten sonra sorunsuz bir şekilde araç tescil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Originally posted 2013-05-24 08:53:17.

Araç Devir İşlemlerinde İstenilen Belgeler

Araç Devir İşlemlerinde İstenilen Belgelerin Listesi

DEVİR İŞLEMLERİNDE İSTENİLEN BELGELER

       1.       Noter satış senedi

       2.       Vergi ilişik kesme belgesi

       3.       Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına)

       4.       Araca ait eski Tescil ve Trafik belgeleri

       5.       Vatandaşlık numarası

       6.       Yeni Tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

       7.       Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacaktır.

       8.       2 adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

NOT: Noter   satış    senedi    tarihiden    itibaren   1    ay    içerisinde    tescil   zorunluluğu bulunmaktadır.

Araç devri yaparken yukarıdaki evrakları hazırlamalısınız.

Originally posted 2013-05-24 09:01:59.

Araç Sorgulama Nasıl Yapılır

Araç Sorgulama Yapmak için Gerekli Bilgiler

Araç Sorgulama işlemlerinizi sorunsuz olarak yapabilmeniz için öncelikle aşağıdak verilen, sorgulama ekranına gittiğinizde sizden istenecek bilgileri eksiklik olarak edinmeniz gerekmektedir. Peki Araç sorgulama için gerekli bilgiler nelerdir?

Araç Sorgulama için Gerekli Bilgiler:

  • Sorgulama yapılacak aracın plaka numarası
  • Sorgulanacak araç tescil tarihi
  • Sorgulama yapılacak araç sahibinin T.C Kimlik numarası

ile arak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir. Araça ait ödenmemiş trafik cezası var ise, ödenmemiş bu trafik cezasını, trafik cezası ödeme adımını kullanarak online olarak kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Eğer ikinci el bir araç satın almayı düşünüyorsanız araca ait trafik cezası, araç borcu, ipotek ya da aracın çalıntı olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Araç sorgulamasının nasıl yapılacağı konusunda umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Originally posted 2013-05-24 08:46:43.

Sola Dönüşler

Sola dönerken:
Sola dönerken, mümkün olduğunca çok sol tutmak ve sola dönün niyetinizi göstermek için istediğiniz noktaya ulaşmadan önce. Ve siz, diğer trafik ile dikkatli bir şekilde birleştirmek.

Sağa dönüp:
Sağ açmak istiyor ve her iki yönde de şerit, sürücü üzerinde karşı şeride geçmeden mümkün olduğunca yolun ortasına yakınbir yolda, sağa dönün ve sonra engellemeden açmak istediğiniz göstermek ya da varsa diğer trafik tehlikeye. Continue reading

Originally posted 2013-05-24 11:23:55.

Görme Testi

Görme Testi

Eğer görme bozukluğunuz olduğuna inanıyorsanız bu tablo size fikir verebilir. Yapmanız gereken tek şey monitörünüzün büyüklüğüne ve ekran çözünürlüğüne göre monitörden ne kadar uzaklaşacağınızı saptamak. Sonra sayıları en üst sıradan en alt sıraya kadar sırayla bir gözünüzü kapatarak okumaya çalışmak. Eğer okumakta zorlanıyorsanız hemen bir göz hekimine başvurmalısınız.

Ekran çözünürlüğüne göre bakma uzaklığınız,

Ekran büyüklüğü Çözünürlük 640×480 800×600
14 inç 5.5 m 4.0 m
15 inç 6.0 m 4.5 m
17 inç 7.0 m 5.5 m

Bu ölçüm hiç bir durumda bir hekimin yapacağı kontrol yerine geçmez.

 

 

Originally posted 2013-05-24 10:38:56.