Araç Sorgulama

Tüm Detayları ile Araç Sorgulama

Araç Sorgulama hakkında detaylı anlatım, video ve resimli olarak aşağıda bulabilirsiniz. Aşağıda verilen adımları izleyerek Araç Sorgulama yapabilir, aracınıza ait ödenmemiş borcunuz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yapılan işlem sonucunda aracınıza ait ödenmemiş borçları online olarak ödeyebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi gerekmemektedir. Aşağıdaki bilgileri hazırladıktan sonra araç sorgulama işlemine kolayca başlayabilirsiniz.

Sorgulamayı yapmak için Gerekli Bilgiler:

Bilgilerinizi hazırladıktan sonra Araç Sorgula linkini tıklayın. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki resimde verilmiştir. Buradan “MTV Sorgulama” kısmını tıklayınız.

ARAÇ SORGULAMAK İÇİN YUKARIDAKİ KISMI KULLANABİLİRSİNİZ.

ARAÇ SORGULAMA ÖNCESİ VİDEOSUNU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi Araç Sorgulamak için Continue reading

Originally posted 2013-05-24 08:36:46.

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası ve Plaka Sorgulama Yaparak Trafik Cezası Ödeme

Trafik Ceza Sorgulama Nasıl Yapacağız? Trafik Ceza Sorgulama ve Plaka Sorgulama nasıl yapacağınız resimli olarak aşağıda anlatılmıştır… Trafik Ceza Sorgulama resimli anlatımına aşağıdaki “Trafik Ceza Sorgulama Resimli Anlatım” kısmından ulaşabilir,sorgulamayı nasıl yapacağınızı resimli olarak öğrenebileceksiniz… “Plaka Sorgulama” ve “Trafik Cezası Ödeme” kısımlarını kullanarakPlaka Sorgulama Resimli Anlatım sayfasına ulaşabilir ve Trafik Cezaları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz, İsterseniz Araç Borç Sorgulama bölümünü kullanarak aracınıza ait tüm borç sorgulamalarını yapabilirsiniz, Ayrıca günlük gazetelere, Gazeteler bölümünden ulaşabilirsiniz ve Araç Muayenesi hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz, İsterseniz Araç Borç Sorgulama bölümünü kullanarak aracınıza ait tüm borç sorgulamalarını yapabilirsiniz, Ayrıca günlük gazetelere, Gazeteler bölümünden ulaşabilirsiniz. Trafik Cezası Sorgulama sitesi, tüm ihtiyaçlarınızı kaşılayacak Trafik Cezası SorgulamaTrafik Cezası Ödeme ve Trafik Cezaları hakkında detaylı bilgiler içerir.

Kısaca Özetlersek, Sitemizi kullanarak yapabileceğiniz sorgulamalar: Araç Sorgulama, Araç Borç Sorgulama, Araç Plaka Sorgulama, Araç Sorgula, Plaka Sorgulama, Plaka Sorgu, Trafik Cezası Sorgulama, Trafik Cezası Ödeme, Araç Vergi, Araç Sorgu, Araç Vergi Borcu Sorgulama, Plaka Sorgulama, Plaka Sorgu, Plakadan Araç Sorgulama, Plaka Borç Sorgulama, Plaka ile Araç Sorgulama işlemlerini resimli anlatım ve videolar eşliğinde yapabilirsiniz.

Originally posted 2013-05-15 09:40:08.

Plaka Sorgulama Yardım

Plaka Sorgulama diğer konularda detaylı olarak anlatıldığı gibi, aracınıza ait hemen tüm bilgilere ulaşabileceğiniz bir sorgulama türüdür. Şimdi plaka sorgulama yaparak trafikte seyreden araç ile ilgili hangi bilgilere ulaşabileceğimize bir göz atalım. Bunlar aşağıda sıralı bir şekilde verilmiştir.

Plaka Sorgulama Yaparak

 1. Araca ait herhangi bir trafik cezası borcu bulunup bulunmadığı
 2. Tarafınıza ulaşmamış ancak yemiş olduğunuz trafik cezaları
 3. Araç marka, model, renk bilgisi
 4. Şase numarası
 5. Aracın çalıntı olup olmadığı
 6. Araca ait bir hak mahrumiyetinin bulunup bulunmadığı
 7. Tescil Birimi
 8. Sahiplik Belge tarihi

gibi aracınıza ait yukarıdaki çok önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Plaka Sorgulama sırasında en sık rastlanan sorunlar ve çözümleri

Plaka sorgulama sırasında en çok karşılaşılan sorunların başında, e-devlet sistemine giriş yapıp sorgulama işlemi yapmak için plaka numarası kullanıldığında alınan hata mesajı gelmektedir.

Eğer sisteme girip plaka numaranızı girip sorgula buttonuna basarsanız, büyük bir ihtimalle şu şekilde bir mesaj ile karşılaşacaksınız.

“Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı.”

Bu mesaj e-devlet şifresi girilmeden sorgulama yapılmak istendiğinde karşımıza çıkmaktadır. Devlet tarafından kişisel bilgilerin korunması amacı ile, yani herkes herkesin plaka bilgisini girerek, detaylı olan ve kişiye özgü olan bilgilere ulaşmasını engellemek amacı ile e-devlet şifresi uygulaması kullanmaktadır.

E-devlet şifrenizi size en yakın ptt şubesinden alarak plaka sorgulama işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir, hala aklınızı takılan plaka sorgulama yardımı için trafik cezası sorgulama sayfamızı kullanabilirsiniz..

Originally posted 2013-05-24 11:12:21.

MTV Sorgulama

MTV Sorgulama Yapmak ya da MTV Sorgulamanın nasıl yapıldığını vidolu ve resimli olarak öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

1……. Adım:

MTV Sorgulama Sayfası…

2……. Adım:

Açılan Sayfada Araç Sorgulama ve MTV Sorgulamanın nasıl yapılacağı resimli ve videolu olarak anlatılmıştır.

Originally posted 2013-05-24 10:49:21.

(B) GEÇİCİ TRAFİK BELGESİ

(B) GEÇİCİ TRAFİK BELGESİ

Tescili yapılmamış veya tescil ve trafik belgesi işlemleri tamamlanmamış araçlara verilir.
30 gün süre ile geçerlidir.

1.       Dilekçe

       2.       Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası

       3.       ÖTV Ödeme Belgesi aslı

       4.       Harç makbuzu

       5.       Aracın faturası – Trafik Şahadetnamesi – Noter satış senedi

 

Originally posted 2013-05-24 09:48:02.

Araç Vergi Borcu Sorgulama

Araç Vergi Borcu Sorgulama işleminizi internet üzerinden online olarak sorgulamak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

Araç Vergi Borcu Sorgulama linkini kullanarak açılan sayfadan MTV Sorgulama ve Ödeme kısmına tıklayarak açılan sayfada istenilen bilgileri giriniz.

Bilgileri girdikten ve sorgula butonuna bastıktan sonra aracınıza ait Vergi borç bilgilerini detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Eğer ikinci el bir araba satın almayı düşünüyorsanız, Araca ait ödenmemiş vergi borcu bulunup bulunmadığını yine aynı şekilde öğrenebilirsiniz.

Originally posted 2013-05-24 09:59:41.

Araç Tescil İşlemleri

Araç Tescili Yaptırmak için Bilinmesi Gerekenler

Yeni bir Araç Aldığınızda Aracınızın tescil işlemlerini yapmak için bilmeniz gerekenlerin tamamını bu sayfada bulabilirsiniz…. Araç Tescil işlemleri alınan sıfır araçlar için mutlaka yapılmalıdır.

Yukarıdaki linkler sayesinde aracınızı nasıl tescil ettireceğinizi öğrendikten sonra sorunsuz bir şekilde araç tescil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Originally posted 2013-05-24 08:53:17.

Araç Devir İşlemlerinde İstenilen Belgeler

Araç Devir İşlemlerinde İstenilen Belgelerin Listesi

DEVİR İŞLEMLERİNDE İSTENİLEN BELGELER

       1.       Noter satış senedi

       2.       Vergi ilişik kesme belgesi

       3.       Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası (Alıcı adına)

       4.       Araca ait eski Tescil ve Trafik belgeleri

       5.       Vatandaşlık numarası

       6.       Yeni Tescil belgesi (Trafik Tescil Şube veya Bürosundan)

       7.       Muayene süresi dolmuş ise muayenesi yaptırılacaktır.

       8.       2 adet Araç Trafik Tescil ve Müracaat İşlem Formu (Ek-1)

NOT: Noter   satış    senedi    tarihiden    itibaren   1    ay    içerisinde    tescil   zorunluluğu bulunmaktadır.

Araç devri yaparken yukarıdaki evrakları hazırlamalısınız.

Originally posted 2013-05-24 09:01:59.

Araç Sorgulama Nasıl Yapılır

Araç Sorgulama Yapmak için Gerekli Bilgiler

Araç Sorgulama işlemlerinizi sorunsuz olarak yapabilmeniz için öncelikle aşağıdak verilen, sorgulama ekranına gittiğinizde sizden istenecek bilgileri eksiklik olarak edinmeniz gerekmektedir. Peki Araç sorgulama için gerekli bilgiler nelerdir?

Araç Sorgulama için Gerekli Bilgiler:

 • Sorgulama yapılacak aracın plaka numarası
 • Sorgulanacak araç tescil tarihi
 • Sorgulama yapılacak araç sahibinin T.C Kimlik numarası

ile arak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir. Araça ait ödenmemiş trafik cezası var ise, ödenmemiş bu trafik cezasını, trafik cezası ödeme adımını kullanarak online olarak kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Eğer ikinci el bir araç satın almayı düşünüyorsanız araca ait trafik cezası, araç borcu, ipotek ya da aracın çalıntı olup olmadığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Araç sorgulamasının nasıl yapılacağı konusunda umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir.

Originally posted 2013-05-24 08:46:43.